شیشه های اسپندرال

شیشه های اسپندرال با انجام پخت مرکب سرامیکی بر روی شیشه در انواع رنگ ها تولید می شود. چاپ سرامیکی این شیشه ها غیرشفاف است و فضای پشت آن قابل رویت نمی باشد. شیشه اسپندرال بصورت تک جداره ، دوجداره و یا در ساختار شیشه لمینیت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده می شود ودر پی آن با دقت مورد چربی زدایی قرار گرفته و شسته می شود. سپس رنگ با روش چاپ سیلک اسکیرین با ضخامت یکنواخت بر سطح شیشه پخش می گردد. رنگ مورد نظر در اولین مرحله خشک کنی با تابش متمرکز اشعه مادون قرمز خشک می شود. سپس شیشه چاپ شده در کوره اصلی قرار گرفته و تا درجه حرارت 621 درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا رنگ به اصطلاح پخته شود. این فرآیند حرارتی موجب تثبیت رنگ می گردد. ماندگاری این چاپ در حدی است که در برابر خراش، تراشه، مواد شیمیایی و پوسته شدن از مقاومت بالائی برخوردار است.

شیشه های اسپندرال معمولا در نماهای تمام شیشه ای و به منظور پوشاندن مناسب فضاهای ناخواسته مانند فضای بین طبقات یا مخفی نمودن تاسیسات و تجهیزات در معرض دید ، بکار می رود. دیگر کاربردهای آن استفاده در ویترین فروشگاه ها ، دکوراسیون داخلی و پوشش دیوارها می باشد.

به هنگام سفارش شیشه اسپندرال توصیه می شود به منظور بررسی تطابق رنگی با شیشه های اصلی پروژه یک نمونه شیشه در ابعاد واقعی به صورت Mock Up نصب گردد.