شیشه های لمینت ضد گلوله ، ضد سرقت و ضد زلزله

شیشه های ضد گلوله نوعی شیشه لمینت می باشد که با افزایش تعداد لایه های شیشه و طلق بوجود می آید . مقاومت این نوع شیشه ها بصورتی است که پس از اصابت گلوله با وجود اینکه شیشه شکسته می شود ولی فرو نمی ریزد و گلوله از آن عبور نمی کند و امکان عبور از آن به هیچ صورتی وجود ندارد .
شیشه های ضد گلوله کاربردهای بسیار فراوانی داشته و مهمترین کاربرد آنها بالا بردن سطح ایمنی و امنیت می باشد . لزوم استفاده از این گونه شیشه ها در اماکنی مانند موزه ها ، بانکها ، ویترین طلا فروشی ها ، صرافی ها ، عتیقه فروشی ها ، اماکن عمومی پر خطر ، زندانها و کلیه اصناف و اماکنی که دارای حساسیت خاصی هستند به منظور تامین امنیت در برابر سرقتهای مسلحانه کاملا واضح و مبرهن است .


یکی از مشکلات موجود در شیشه های ضد گلوله این است که استفاده از لایه های متعدد ( حداقل سه لایه شیشه 10میل ) شیشه باعث کدر شدن محصول تولیدی و مخصوصا در مورد شیشه های فلوت ایرانی باعث ایجاد رنگ سبز در شیشه و کاهش شفافیت آن شده و همین امر باعث بی میلی مصرف کنندگان بخصوص طلا فروشی ها می شود .
شیشه ایمنی میرال با استفاده از شیشه های Extra Clear خارجی که شفافیت بسیار بالایی دارد این مشکل را حل نموده است . استفاده از این نوع شیشه ها حتی در چند لایه هم هیچ مشکلی در دید مشتریان ایجاد نکرده و محصول بسیار مناسبی جهت استفاده در ویترین طلافروشیها و جواهرفروشیها هم به منظور تامین امنیت در برابر سرقت و هم دید مناسب مشتریان می باشد .
هر چه ضخامت و تعداد لایه های شیشه بکار رفته و ضخامت طلق های PVB بیشتر باشد مقاومت این نوع شیشه ها در برابر اصابت گلوله بیشتر می شود .